Krótkofalówka (radiotelefon) Midland G9 Pro  to aktualnie jedno z najciekawszych urządzeń do łączności w paśmie PMR (446MHz) w kwocie do 500 zł na naszym rynku dla osób, które szukają skutecznego urządzenia do łączności radiowej na potrzeby turystyki i sportów ekstremalnych.

To, co najważniejsze

  • Prosta obsługa i ujednolicone kanały łączności w/g standardu PMR (Private Mobile Radio) dla Europy  to pewność komunikacji z innymi urządzeniami firmy Midland, Motorola, Kenwood itp. – wystarczy ustawić numer kanału i ewentualnie kod CTCSS i już możemy prowadzić łączność
  • Uniwersalne zasilanie – urządzeni dostarczane jest z pakietem 4 akumulatorów 1800mAh i ładowarką – można je zastąpić w kilka sekund tradycyjnymi bateriami paluszkami AA (R6) co jest kluczowe w miejscach gnie są kłopoty z zasilaniem
  • Obudowa z tworzywa ABS w klasie szczelności IPX4 (odporna na zachlapanie i wodę w ilości do 10 litrów wody na minutę) daje nam pewność, że urządzenie będzie działać także w trudnych warunkach terenowych.
  • Funkcja kontroli zasięgu pozwala sprawdzić, czy jesteśmy w zasięgu  – po nadaniu sygnału kontrolnego inne urządzenia G9 Pro na tym samym kanale odpowiedzą automatycznie.

Podczas niedawnego wyjazdu urlopowego przeprowadziliśmy test urządzeń w okolicach Nowego Sącza. Jest to typowy teren ze sporymi wzniesieniami, które są także w sporej części zadrzewione.

Terenowe warunki łączności prezentujemy na poniższej ilustracji:

Odległość pomiędzy korespondentami wynosiła około 2,6 km, którzy znajdowali się na zewnątrz budynków. Jak widać na ilustracji oddzieleni byli wzniesieniem, które było zadrzewione. Przy mocy fabrycznej 0,5 W w tych warunkach korespondencja była zaszumiona jednak czytelna w 100%.

Aktualna oferta:

Krótkofalówka Midland G9 Pro wersja EU 0,5W